Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Adriann

Recuperare taxa de prima inmatriculare

4 posts in this topic

Am inmatriculat masina acu 2 ani si am platit 800 de euro. Masina a ramas pe numele proprietarului, cetatean are Marii Britanii, rezident in Romania.

Am vreo sansa sa recuperez banii, daca fac cerere de returnare a taxei ?

Tare as vrea s-o vopsesc :D

De dat in judecata statul roman nu se pune problema pentru ca acea persoana doreste cetatenie romana si.. nu vrea sa fie in conflict cu statul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca poti sa iti recuperezi banii daca mergi si reclami persoana de la care ai luat-o pe motivul ca E BOLNAVA LA CAP !!! RAU !!!

E cetatean britanic si vrea sa devina cetatean roman ??!?!?!??!!

Adica (ca sa se lamureasca toata lumea) al Romaniei, aia din sud-estul Europei?

NUTCASE clar! Nu poate avea dreptul de a detine si folosi o masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, masina e inca pe numele acelei persoane. E prieten de familie.

E cetatean britanic, vrea sa devina roman. A venit din scotia cu volvo-ul, si-a luat logan pentru ca vroia masina noua si mi-a dat mie volvo-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabe sanse sa primesti ceva inapoi, din mai multe motive: masina e inmatriculata deja de 2 ani si nu stiu daca mai poti da in judecata statul dupa atata timp; statul nostru este oricum fara bani in perioada aceasta, deci si daca-l dai in judecata, au sa gaseasca toate modalitatile sa intarzie sentinta si chiar daca e favorabila pentru tine, banii ii vei primi probabil dupa multe intarzieri. Cunosc un astfel de proces si dupa mai mult de 6 luni inca nu e solutionat si sansele sa-l castige sunt foarte mici. Tudor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0