Proiectoare S/V 40 1996-2000

lik1999
By lik1999 in Reparatii de unul singur (DIY),
Salutare.Cu ceva timp in urma mi am pus proiectoare si m am gandit ca ar fi bine sa pun aici,poate mai vrea cineva. Deci pentru treaba asta aveti nevoie de : -proiectoare -releu -buton -puteti folosi cablu care este deja "tras" / puteti pune voi altul,eu am preferat metoda 2 Dupa ce ati montat proiectoarele urmeaza legaturile pentru releu : -plusul permanent/prin contact se conecteaza la pinul 30 -comanda se conecteaza la pinul 85 -consumatorul se conecteaza la pinul 87 -86 se conecteaza la masa Acum depinde cum dorestie fiecare sa le aprinda.Aveti de ales intre : 1.bloc de lumini cu buton pentru proiectoare 2 un buton simplu Eu am ales varianta 2. Pentru a desface blocul de lumini aveti nevoie de o surubelnita inn "+ " ,iar in partea de jos gasiti 2 suruburi.Dupa ce terminati cu suruburile se trage usor de bloc afara,pentru ca trebuie sa iasa cu tot cu chestia aia de la aer(cel putin asa i la mine).La varianta aleasa de mine,adica buton  a trebuit sa trag un fir cu "curent".Ceea ce s a si intamplat,luand curent de la firul albastru. Sper ca nu am uitat ceva. Spor la "proiectat" 
  • 15 replies