funkydj85

meniu de soricei- fise

6 posts in this topic

De vreo 2-3 saptamani nu mi-am mai scos masinuta la plimbare si am lasat-o in parcare. Intre timp am desfacut capacul de plastic de la fise & bujii ca sa umblu la bujii sa vad daca trebuie sa cumpar altele. Numai ca n-am mai pus capacul la loc, si am lasat asa. Asta-seara duc masina la spalatorie, si pe drum mi s-a parut ca merge un pic intrerupt. Dupa ce imi spala omu masina deschid capota si vad un pat de frunze pe fise. Dau cu mana sa le dau la o parte si ma curentez... Opa, nu e de bine...

Ca sa scurtez soriceii mi-au ros fisele. Atasez si pozele.

post-998-043189700 1289761749_thumb.jpg

Acu ca tot trebuie sa le schimb, ia ziceti-mi , cele 2 cutiute patratoase din care pleaca fisele sunt bobinele nu??? Cam am observat ca si chestiile alea de plastic din capul fiselor care intra pe bujie unele sunt crapate. Ce trebuie sa cumpar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am vazut in viata mea asa ceva!

In principiu iti trebuie un set de fise dar eu zic sa vezi daca nu cumva ti-au mai ros si alte alea pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si de acum incolo daca mai lasi masina nemiscata atata timp sa ai grija sa le lasi si ceva boabe pe acolo sa aiba ce roade(boabele pot fi si otravite eventual :laughing4: )

Asa ceva am vazut la o dacie,dar s-a gasit si inculpatul decedat la locul faptei :lol:

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

De vreo 2-3 saptamani nu mi-am mai scos masinuta la plimbare si am lasat-o in parcare. Intre timp am desfacut capacul de plastic de la fise & bujii ca sa umblu la bujii sa vad daca trebuie sa cumpar altele. Numai ca n-am mai pus capacul la loc, si am lasat asa. Asta-seara duc masina la spalatorie, si pe drum mi s-a parut ca merge un pic intrerupt. Dupa ce imi spala omu masina deschid capota si vad un pat de frunze pe fise. Dau cu mana sa le dau la o parte si ma curentez... Opa, nu e de bine...

Ca sa scurtez soriceii mi-au ros fisele. Atasez si pozele.

post-998-043189700 1289761749_thumb.jpg

Acu ca tot trebuie sa le schimb, ia ziceti-mi , cele 2 cutiute patratoase din care pleaca fisele sunt bobinele nu??? Cam am observat ca si chestiile alea de plastic din capul fiselor care intra pe bujie unele sunt crapate. Ce trebuie sa cumpar?

Nenea,nu vrei o masina turbo?

P.S.Asta ca sa scrii si tu in semnatura ca ai cu ce :D

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea,nu vrei o masina turbo?

P.S.Asta ca sa scrii si tu in semnatura ca ai cu ce :D

Nu merci... nu stiu sa conduc decat cu viteze de pana la 190km/h si fara accelerari violente. mai sus nu stiu si nici nu vreau sa invat prea curand...

N-are nimeni niste fise sh? sau noi? preturi ceva???

Edited by funkydj85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveam pretentii de la colegul de echipa al unui campion la karturi :blink:

P.S.Departamentul Administrativ este si va fi alaturi de tine!!!

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now